یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶

چیزکیک انار

%da%86%db%8c%d8%b2%da%a9%db%8c%da%a9-%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%b1

مواد لازم چیزکیک انار

بیسکوییت پتی پور ۲ بسته(۲۵۰)گرم
کره ۱۵۰ گرم
پنیر خامه ای ماسکارپونه ۲ بسته(۴۰۰ گرم)
پودر ژلاتین ۲ قاشق غذاخوری
خامه صبحانه ۲۰۰ گرم یا ۳۰۰ گرم خامه شیرین شده فرم گرفته قنادی
پودر قند ۲ قاشق غذاخوری
انار دون شده ۱ عدد
ژله انار ۱ بسته
آب نصف لیوان
قالب گرد کمربندی به قطر ۲۰ سانت

طرز تهیه چیزکیک انار

برای تهیه لایه اول چیز کیک ابتدا بیسکویت آسیاب شده را با کره مخلوط میکنیم و به اندازه ای ورز میدهیم تا کاملا کره به خورد بیسکویت برود و حالت خمیری پیدا کند. وقتی کره کاملا به خورد بیسکوییت رفت، قالب را آماده کرده یک مشمع فریزر کف قالب پهن میکنیم و مخلوط بیسکویت و کره را داخل قالب میریزیم و آن را کاملا پهن میکنیم تا صاف و یک دست شود و مواد را کنار میگذاریم و سراغ لایه وسط چیزکیک میرویم.
برای لایه وسط چیز کیک یا همان لایه پنیری ۲ بسته پنیرخامه ای ماسکار پونه را با پودر قند مخلوط میکنیم. کمی هم میزنیم و بعد خامه را اضافه میکنیم، وقتی مواد با هم مخلوط شد پودر ژلاتین را که به روش بن ماری در نصف لیوان آب حل کردیم به مواد اضافه میکنیم و با همزن چند ثانیه میزنیم تا مواد کاملا با هم مخلوط شود.
حالا لایه پنیری را هم روی لایه بیسکویتی می ریزیم و کاملا صاف میکنیم، انار دون شده را روی آن میریزیم و کاملا روی مواد را با انار میپوشانیم و داخل یخچال میگذاریم به مدت ۱ ساعت تا کاملا مواد پنیری خودش را بگیرد و بعد از یخچال در میاوریم و ژله انار را که در ۱ لیوان آب جوش و نصف لیوان آب سرد حل کرده ایم و حرارت خود را از دست داده روی مواد میریزیم و داخل یخچال میگذاریم، بعد از اینکه ژله کاملا سفت شد و خودش را گرفت از یخچال بیرون میاوریم و دور چیزکیک را با چاقو با دقت از قالب جدا میکنیم و سپس آن را از قالب درمیاوریم.
چیزکیک آماده ی سرو است.

گرداوری : چترنگ . به خانه برمیگردیم

درباره چترنگ

پیشنهاد میکنیم

چیز کیک شاه توت

چیزکیک شاه توت

  مواد لازم چیزکیک شاه توت کره نرم ۱۷۰ گرم پودر بیسکویت ۳۰۰ گرم پنیر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *