پنج شنبه , دی ۲۸ ۱۳۹۶
خانه / هنر در خانه / بافتنی / آموزش بافت ژاکت بافتنی جلو باز زنانه

آموزش بافت ژاکت بافتنی جلو باز زنانه

آموزش بافت ژاکت بافتنی جلو باز زنانه

آموزش بافت ژاکت بافتنی جلو باز زنانه آموزش بافت ژاکت بافتنی جلو باز زنانه1 آموزش بافت ژاکت بافتنی جلو باز زنانه2 آموزش بافت ژاکت بافتنی جلو باز زنانه3

برای بافت این ژاکت زیبای زنانه ، به سه کلاف صورتی (کد ۱۴۴ آلیزه) و دو کلاف کاموا گل جنگلی (کد ۶۴۷ آلیزه) احتیاج دارید. با میل شماره ۴ کار انجام میشه و لباس برای سایز ۳۸ و ۴۰ مناسب میشه.

 

خوب آموزش بافت ژاکت بافتنی مون به این صورته:

نوع بافتنی : ساده و روبافی برای آموزش نوع بافت ها کلیک کنید.

 

جلو : نخ آنگورا گلد لمه دار ۱۴۴ و ۶۴۷ (کدهای کامواهای برند آلیزه ایشالله بزودی فروشگاه کاموا رو راه اندازی می کنیم اونجا استفاده میشه) را با هم دولا کرده و ۶۰ دانه سر می اندازیم. ۲۰ سانتی متر ۳ رو، یک زیر بافته،  دو دانه رو ، سه دانه ها را با هم گرفته و یک دانه را کور می کنیم. بعد ۲۰ سانتی متر ۲ رو ،یک زیر بافته با نخ ۱۴۴ به صورت تک لا با ساده بافی ادامه می دهیم . سپس ۵ سانتی متر زیر بافته ،برای گودی یقه از سمت دیگر جلو، ۴ دانه از داخل در هر رج رفت ،۱۱ بار یک دانه، بعد هر ۳ رج یک بار ۱۳ بار یک دانه کور می کنیم. بعد از برای حلقه آستین از سمت دیگر ۱+۲+۳ دانه کور می کنیم. قد بافت به ۶۸ سانتی متر که رسید، دانه های سر شانه را کور کرده و ۵ دانه کناری جلو را ۷ سانتی متر دیگر بافته و کور می کنیم.

 

پشت : با نخ دو لا ،۱۲۰ دانه سر انداخته، ۲۰ سانتی متر رو می بافیم. عمل کور کردن را مانم جلو، انجام داده ۲۰ سانتی متر دو رو، یک زیر می بافیم. با نخ ۱۴۴ یک لا ۵ سانتی متر ساده بافی بافته، برای حلقه آستین از هر دو طرف ۱+۲+۳ دانه کور می کنیم. قد بافت به ۶۸ سانتی متر که رسید، دانه ها را کور می کنیم.

 

آستین : نخ آنگوراگلد لمه دار ۱۴۴ و ۶۴۷ را با هم دولا کرده، ۶۹ دانه سر انداخته، ۲۰ سانتی متر ۳ رو یک زیر می بافیم. از هر سه دانه رو ، یک دانه کور کرده و به صورت دو رو ،یک زیر و در عین حال از هر دو طرف ،هر ۵ رج یکبار یک دانه اضافه کرده و ۲۰ سانتی متر می بافیم. بعد از آن با نخ ۱۴۴، تک لا و با ساده بافی ادامه می دهیم. بعد هر ۴ دانه یک بار ۱ دانه اضافه می کنیم. ۵ سانتی متر ساده بافته و بعد از آن برای حلقه آستین ، از هر دو طرف ابتدا ۲+۳ ، بعد ۱۸ بار یک دانه و سپس ۴+۵ دانه کور می کنیم.

منبع : وولن

درباره mehr

پیشنهاد میکنیم

رکن در بافتنی چیست ؟

رکن در بافتنی چیست ؟

رکن در بافتنی چیست ؟ بافت رکن : نوعی بافت است که در آن همه …

یک دیدگاه

  1. برای سایز های بالاتر چه مقدار باید اضافه کرد؟بابت پست عالیتون هم ممنون.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *