سه شنبه , آبان ۳۰ ۱۳۹۶
خانه / آشپزی / تغذیه سالم / چگونه دسر و میان وعده های سالم برای بچه ها تهیه کنیم

چگونه دسر و میان وعده های سالم برای بچه ها تهیه کنیم

میان وعده سالم برای کودک

چگونه دسر و میان وعده های سالم برای بچه ها تهیه کنیم

 

بچه ها کشش عجیبی به سمت خوردن شکلات و شیرینی دارند که متاسفانه این امر موجب چاقی ، حساسیت و بیماریهایی در آینده برای آن ها شد.

مادرهای مهربان حتما به فکر سلامت فرزندانشان هستند و به دنبال جایگزین هایی برای کمتر شیرینی و شکلات خوردن آنها میگردند.

از این حرف‌ها كه بگذریم، خبرخوب این است كه حتماً دسرهایی كه برای بچه‌ها درست می‌كنید لزوماً نباید كالری و چربی بالایی داشته باشند. حتماً شما هم در درست كردن شیرینی و دسر برای كودكانتان محتاط هستید. از این رو، در این مقاله به چند مورد از خوردنی‌های مورد علاقه بچه‌ها اشاره می‌كنیم كه به راحتی آنها را با برخی مواد مغذی و سالم جایگزین كرده‌ایم تا علاوه بر طعم و مزه مورد نظر، ارزش غذایی نیز داشته باشند. مطمئن باشید كه برای بچه‌ها این تفاوت‌های كوچك آن‌چنان قابل توجه نمی‌باشد.

 

اگر هنوز فكر می‌كنید بچه‌ها با خوردن این خوراكی‌ها متقاعد نمی‌شوند، به ایده‌های زیر عمل كنید
سیب و كره بادام زمینی
پنیر محلی با كمپوت میوه
مخلوط شیر با شكلات بدون شكر یا با عصاره‌ توت‌فرنگی
شكلات داغ بدون شكر
ژله بدون شكر
بستنی یخی‌های خانگی (كه از آبمیوه‌ها درست می‌شوند و فاقد قند می‌باشند).

 

كلك‌های سودمند
با دستكاری در برخی مواد  اولیه و دستورالعمل‌ها، می‌توانید آنها را مغذی‌تر و آسان‌تر تهیه كنید. سعی نمایید تا حداقل یكی دو مورد از این جایگزین‌ها را امتحان كنید

 

میزان شكر را به نصف كاهش دهید (معمولاً مقدار شكر یا قند در دستورالعمل‌های موجود زیاد است). از آنجایی كه میزان مصرف شیرینی‌جات در زندگی انسان همچنان رو به افزایش است و تولیدكنندگان مواد غذایی نیز در محصولات خود از شكر تا حد زیادی استفاده می‌كنند، لذا با كمتر مصرف كردن مواد قندی قادر خواهید بود تا طعم واقعی مواد را حس كرده و حتی شاید طعم بهتری را نسبت به قبل تجربه كنید.

 

در تهیه‌ كیك، تارت و كلوچه، به جای آرد سفید از آرد گندم كامل استفاده كنید. آرد گندم كامل حداقل ۲ برابر آرد سفید فیبر دارد و در ضمن همان كار را برای شما انجام می‌دهد.

 

به جای استفاده از ۱ عدد تخم مرغ كامل، ۲ سفیده تخم مرغ را در نظر بگیرید. با به‌كارگیری این روش میزان چربی و كالری را پایین آورده‌اید.

 

مطمئناً دسر چیزی نیست كه بچه‌ها حتماً باید آن را هر روز یا بعد از وعده‌های غذایی بخورند. تمایل كودك برای خوردن این شیرینی‌جات تا حدی بستگی به خود شما دارد.
در خاتمه، یادآور می‌شویم كه با به‌كارگیری روش‌های بالا، علاوه بر داشتن دسرهایی سالم برای كودكان، آنها را از رژیم متعادل‌تری برخوردار خواهید نمود.

 

منبع : زندگی آنلاین

درباره چترنگ

پیشنهاد میکنیم

%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%db%8c%d8%b3-%d9%82%db%8c%d8%b3%db%8c-%d9%88-%d8%ae%d8%b1%d9%85%d8%a7

اسلایس قیسی و خرما

    مواد لازم اسلایس قیسی و خرما کره ۱۰ گرم خرما ی پوست گرفته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *