یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
خانه / آشپزی / خواص خوراکیها / خواص حلوا ارده شکر زرد

خواص حلوا ارده شکر زرد

حلوا شکری که بخش اعظم خواص تغذیه ای  آن از روغن و قندهای طبیعی چون شکر زرد (سرخ) تشکیل می ‌شود، منطبق با نیازهای بدن می باشد.

مهم ‌ترین نکته ‌ای که در حلوا شکری وجود دارد، روغن موجود در آن است. اگر حلوا شکری واقعاً از روغن ارده کنجد تهیه شده باشد

حلوا ارده ای که با روغن طبیعی کنجد و شکر زرد تهیه شود برای سلامت پوست و مو و فرآیند رشد و نمو مفید می باشد .

حلوا ارده شکر زرد

به غیر از شکر زرد (سرخ) که مقوی معده و بسیار سازگار با آن است، ویتامین ‌ها و املاح موجود در کنجد هم برای بدن مفید می باشند. هر چه میزان مصرف قند مصنوعی افزایش یابد به دنبال آن بروز بیماری ‌های غیرعفونی افزایش پیدا می ‌کند بنابراین از شکر زرد (سرخ) استفاده شده است که دارای خواص زیادی برای بدن است و مسهل سودا می باشد .

مصرف این ‌گونه مواد غذایی برای کسانی که دچار اضافه وزن، چاقی، چربی خون هستند توصیه می گردد و ایشان می توانند با خاطری آسوده از این محصول استفاده کنند.

برای بچه‌ ها حلوا شکری می ‌تواند غذای اصلی در وعده صبحانه و برای بچه ‌هایی که کم وزن هستند می ‌تواند میان ‌وعده مناسبی باشد.

در مورد ارده یا روغن ارده کنجد نکته ای که وجود دارد این است که به کیفیت ارده توجه شود. اگر روغن از ارده کنجد تهیه شده باشد، از نظر غذایی سودمند است اما ممکن است برخی کارخانه‌ های سازنده حلوا شکری و ارده، روغن‌ های دیگری را با آن مخلوط کنند که این ارزش کنجد و روغن ارده کنجد یا همان ارده را زیر سوال می‌ برد و این نکته در مورد تخم مرغ محلی هم صادق است که در این محصول از تخم مرغ های ماشینی هورمون دار استفاده نمی شود.

حلوا شکری طبیعی و ارده و روغن ارده کنجد باید از کنجد خالص تهیه گردد و از همه مهم تر از شکر صنعتی (سفید) که بسیار کشنده و مضر است، پرهیز شود.

 

 

منبع : ravazadeh.com

درباره چترنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *